Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda má někdo zkušenosti s finanční náhradou u letecké společnosti TAP u mezikontinentálního létání? Čtyři dny před odletem mi změnili navazující odlet z Lisabonu. Vše je v rámci jednoho tarifu, jen místo 5h strávím v Lisabonu 16h. Když si tedy zajistím ubytování v Lisabonu, tak mi to bude hradit TAP, plus nějakou finanční kompenzaci? Předem moc děkuji odpověď. S pozdravem Michal .

Kompenzace

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Vase naroky nevim , ale  ted jsem vyuzil sluzeb Claim Cloud   ,. letecka spolecnost   3 mesice hrala  mrtveho  brouka , tak jsem jim to dal  a  za  3 dny  prisel email od spolecnosti  a behem dalsich  14 dnu  jsem mel penize  na uctu   Berou za  to  25 %  

0 Citovat

hej podobne aj vasenaroky. celkomm rychlo to slo, ale neda sa to zovseobecnovat.

0 Citovat

Pořád je tady ESC, kde by to mělo jít gratis.

0 Citovat

Len pre info v suvislosti s qatarom a kompenzáciou. Situcia ktoru som popisoval na stranke dozadu dopadla tak ako sa cakalo, meskanie v Krabi bolo nakoniec 3:34h oproti povodne zakupenym letenkam. Po navrate v pondelok odoslany mail na qatar s popisom situacie s dolozenymi eticketmi (povodne aj nakoniec preletene) a fotkou arrival tabule z Krabi s meskanim a so ziadostou o vyplatenie 600e/osoba s odvolanim sa na eu usmernenie 261/2004. Asi do 3 hodin odpoved z qataru ze ich to vsetko mrzi, ze sa ospravedlnuju, ale ze lety a casy nie su garantovane, ze sa casto menia a ze su len orientacne, plus ze fotka nesluzi ako "dokazovy" material a ze s ohladom na rerouting ktory sme schvalili nam uz neprinalezi financne odskodnenie. Tak som poslal odpoved ze ich ziadam este raz o prehodnotenie celej situacie a vyhovenie ziadosti, lebo ze inak nebudem mat inu moznost ako to riesit vsetkymi dalsimi dostupnymi legalnymi moznostami. Dva dni bolo ticho a dnes dosiel mail ze to este podrobnejsie preverovali a ze sa velmi ospravedlnuju a ponukaju kompenzaciu 300e/osoba kedze to bolo v rozmedzi 3-4 hodin to meskanie. Takze sme prave poslali  info k uctom a uz len cakat, ale vyzera to na hladky priebeh s pozitivnym koncom.


0 Citovat

Tak podla nariadenia pri meskani medzi 3-4 hodinami moze byt tych 600e kratenych o 50%, cize 300e, co nam ponukli, tam uz nebol z mojej strany priestor na nejake dalsie vyjednavanie. Narok na fixnych 600e bez moznosti kratenia je len pri meskani 4+ hodiny pri týchto dlhych letoch

0 Citovat

I tak je to pěkný dárek k vánocům :)

0 Citovat

Podobna skusebnost v septembri, asi 7 hodinove meskanie na lete Stockholm - Nairobi z technickych pricin. Na prvy email odpovedali nieco v zmysle ze nam nic zaplatit nemusia, lebo zlyhanie systemu nebola ich chyba. Po druhom emaili uznali narok a do tyzdna - dvoch kompenzaciu vyplatili. 

0 Citovat

Mám dotaz ohledně zpoždění letu. Včera (sněhová bouře v Praze) způsobila to, že naše letadlo pozdě přiletělo do Krakova, odkud jsme letěli zpět do Prahy. Celkové zpoždění na odletu bylo 4 hodiny. Doba letu byla tak jak společnost udává cca hodinu, nicméně zpoždění se nezměnilo. Je podle Vás důvodem zpoždění počasí, nebo pozdní přílet letadla z předchozího letu. V prním případě nárok na kompenzaci žádný v druhém si myslím, že by se uspět dalo. Jak to vidíte vy?


Díky za odpověď a váš názor

0 Citovat

Za neskorý príchod z predchádzajúceho letu majú vyplatitť kompenzáciu, bez ohľadu na dôvod oneskorenia príchodu. 

0 Citovat

core napsal(a):

 Jak to vydíte vy?


Díky za odpověď a váš názor

že bych si za stržený peníz koupil Pravidla českého pravopisu

0 Citovat

Daniel napsal(a):

že bych si za stržený peníz koupil Pravidla českého pravopisu

Díky, jo vím že s tím mám problém. Holt se stane... a určitě to vyřeší to na co jsem se ptal.

0 Citovat

Core: narok na kompenzaci nemas. 

0 Citovat

Narok nebude ,protoze predchozi let byl zpusoben  povetrnostnimi vlivy ,pokousel jsem se ziskat kompenzaci  za zpozdeny let ,protoze ,predchozimu letu , vletel do turbiny motoru ptak   i kdyz pak letedlo stalo na letisti  ( pristalo jen o pul hodiny pozdeji ) odletli jsme az po vice jak 3 hodinach , protoze  musel prijet technik aby povolil start, dopisoval jsem si kolem tohoho dost,bohuzel ,letecka spolecnost musi prokazat duvod  zpozdeni a dolozit to az u soudu  a  kolize s ptakem je stejne nepredpokladatelna okolnost jako pocasi , ani technika nemuseji mit na kazdem letisti k dispozici , naopak pri stavce  vlastniho personalu  letecke spolecnosti jsem kompenzaci vybojoval i  dalsi,kdy slo o technickou zavadu a zmeskal jsem  dalsi let i kdyz jsem to nemel na jedne letence .Rozhodne se vetsinou nevzdvam tak snadno, ale v tomhle pripade bych do soudniho sporu nesel ,musel by jsi prokazat, ze letecka spolecnost mohla pouzit jine letadlo aby zabranila zpozdeni  tveho letu 


0 Citovat

@ Mikir. Mikire ty špatně spis? Ze by časový posun nebo virtuální vylet😅

0 Citovat

Dobrý den, chci se jen ujistit-kompenzace nebude,když před týdnem kvůli sněhu v Praze nemohl Easyjet doletět včas do Manchesteru,,kde jsme marně čekali na odlet do Prahy a let byl zrušen? Nabídli nám hotel a let jinam další den..Děkuji.

Why is your flight cancelled: ,

We’re very sorry that your flight is cancelled. The crew on your flight have reached their maximum legal working hours

as a result of earlier delays caused by snow in Prague. There are strict industry wide rules on the number of hours our

crew is allowed to work. To protect the safety of our customers and crew these can not be exceeded. As a result we’ve

had to cancel your flight.

0 Citovat

Andel napsal(a):

Dobrý den, chci se jen ujistit-kompenzace nebude,když před týdnem kvůli sněhu v Praze nemohl Easyjet doletět včas do Manchesteru,,kde jsme marně čekali na odlet do Prahy a let byl zrušen? Nabídli nám hotel a let jinam další den..Děkuji.


Ked sme podobny pripad riesili nam aerolinka dala odskodnenie bez odporu alebo namietok. Na claimcompass a podobnych strankach to maju v zozname pripadov, ktore maju narok na odskodnenie. Nasla som aj niekolko sudnych sporov, ktore cestujuci vyhrali proti aerolinkam v tejto veci. Asi to nie je 100% iste ale asi by som to aspon skusila :) 

0 Citovat

niemandos  ,ne spim jak se to hodi -) a virtualne by me to nebavilo .ovsem po Ao Nang a   Phi Phi  jsem z Lanty trochu prekvapeny , uvidime co  podnikneme  jsme tu  4 noci .. pujcit auto  1 den a objet Lantu ?  nebo ten narodni park a ten jih ?   

0 Citovat

Dobrý den, mám letenku na 16.2. Praha-Curych-Montreal se Swiss air. V pátek mi přišel od Swiss mail, že due to scheduling reasons nepoletím v sobotu, ale až v neděli 17.2. a ne se Swiss , ale s Lufthansou Praha-Mnichov-Montreal. Je možné požadovat kompenzaci , když posunuli let o 1 den? Děkuji

0 Citovat

Ano.

0 Citovat

Ahojte, neviete niekto o nejakej agenture ktora nema problem ist do sudu vo Francuzsku? jedna sa o zruseny let FDF - ORY  s Levelom. Level sa vyhovara na pocasie ale uz som to preveroval a mal som to v jednej SK agenture kde mi bolo povedane ze mame narok na odskodne. Tym ale ze Level sa vykruca a franczusky kontrolny urad nekomunikuje, tak agentura s tym nevie dalej pohnut. Hladam teda nejaku agenturu kde by s tym vedeli dalej pohnut

0 Citovat

Zdravím Vás som tu nový tak sa obraciam na vás ako na odborníkov. Ide o to že dňa 23.7.2019 nám z rodinou meškal let na trase BTS-AYT tureckej spoločnosti Onur air o viac ako 3 hodiny. Odlet bol 16:30 ktorý posunuli na 18:30 (o tom ma CK upozornila SMS) ale reálne sme odlietali až 00:10 (to sme sa dozvedeli až z informačných tabúl na letisku). Keď sme písali Onur air žiadosť o kompenzáciu tak do dnešného dňa žiadna odpoveď aj cez urgencie. Rozhodol som sa zabojovať cez vasenaroky.sk ale tam mi bolo povedané že nakoľko sa jedna o tureckú leteckú spoločnosť tak to bude zložité a oni od toho dávajú ruky preč. Máte skúsenosti z kompenzáciami z Onur air alebo mi viete poradiť nejakú firmu ktorá má "koule" ísť do sporu z turkami? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď

0 Citovat

Cau, ja som riesil Turkov cez https://www.flightright.co.uk/ a uspesne. Presne ako ty som najprv volal na vasenaroky a tam sa zacali vyhovarat, ze Turecko nie atd. Flightright mi to vybavil ze necely mesiac.


miroslav.hochman31 napsal(a):

Zdravím Vás som tu nový tak sa obraciam na vás ako na odborníkov. Ide o to že dňa 23.7.2019 nám z rodinou meškal let na trase BTS-AYT tureckej spoločnosti Onur air o viac ako 3 hodiny. Odlet bol 16:30 ktorý posunuli na 18:30 (o tom ma CK upozornila SMS) ale reálne sme odlietali až 00:10 (to sme sa dozvedeli až z informačných tabúl na letisku). Keď sme písali Onur air žiadosť o kompenzáciu tak do dnešného dňa žiadna odpoveď aj cez urgencie. Rozhodol som sa zabojovať cez vasenaroky.sk ale tam mi bolo povedané že nakoľko sa jedna o tureckú leteckú spoločnosť tak to bude zložité a oni od toho dávajú ruky preč. Máte skúsenosti z kompenzáciami z Onur air alebo mi viete poradiť nejakú firmu ktorá má "koule" ísť do sporu z turkami? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď

0 Citovat

[citace="vl k"]

Cau, ja som riesil Turkov cez https://www.flightright.co.uk/ a uspesne. Presne ako ty som najprv volal na vasenaroky a tam sa zacali vyhovarat, ze Turecko nie atd. Flightright mi to vybavil ze necely mesiac.


Dakujem za tip uz som písal tak uvidíme čo s toho bude

0 Citovat

Ahoj, prebookovany let na kapacitu. V únoru jsme zakoupili letenky od Volotea  na Sardinii na zari a nešel nám udělat online  check-in,  že mají poruchu a dostaneme zdarma bez poplatků letenky na letišti před odletem. Na letišti nám řekli,  že pro nás není místo a že jsme náhradníci. Přitom od února letenky prodávali na termín neustále. Na co mame nárok? Pokud se dostaneme do letadla ,máme kompenzaci za stres ? A pokud ne , a pujdeme domu, máme nárok i na náhradu za pronájem auta na týden a zaplacené ubytování? Vše  jsme řešili již v unoru, takže vše půl roku do předu rezervovane.  Nikdo nás o tom neinformoval.

0 Citovat

Si to přečti a bude ti vše jasné https://eur-lex.europa.eu/legal-...mp;from=CS

0